Reklama

Niedziela Łódzka

18. rocznica reaktywacji Radia Niepokalanów

Zespół Radia Niepokalanów ze słuchaczami

Archiwum Radia Niepokalanów

Zespół Radia Niepokalanów ze słuchaczami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi-Dąbrowie odbyły się uroczystości z okazji 18. rocznicy reaktywacji działalności Radia Niepokalanów. Po Mszy św. dziękczynnej w ramach Dnia Otwartego Radia Niepokalanów odbyło się spotkanie w nowym studiu, które powstało przy kościele, z prezenterami, autorami audycji i dziennikarzami, których można na co dzień słuchać na falach Radiach Niepokalanów. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: o. Damian Karczmar, dyrektor radia, Agnieszka Goleniak, dyrektor programowy, Malwina Szymańska, o. Michał Chylak, o. Sylwester Pudło, o. Paulin Sotowski, Tomasz Bilicki, Karolina Ignatowicz, Jacek Włodarczyk, Ewa Kamińska, Katarzyna Bodych, Artur Szyk i Tadeusz Łopaciński. Na spotkanie przybyli wierni słuchacze franciszkańskiej rozgłośni. Ojciec Dyrektor wyraził radość z tak żywego odzewu przyjaciół Radia. Oświadczył, iż: „spotkanie słuchaczy jest kolejnym dowodem i wołaniem o kolejne takie dni otwarte i obiecuję, że przynajmniej raz w roku taki zjazd odbędzie się i stanie się taką nową tradycją”.

Żywy odzew na zaproszenie redaktorów Radia Niepokalanów potwierdza, że ma ono wielu wiernych i oddanych słuchaczy. Bardzo bogata jest oferta programowa radia. Modlitwa, piękna muzyka, ciekawe audycje publicystyczne, duch franciszkańskiej radości i życzliwości oraz bogate serwisy informacyjne są atutem tego radia. Obecnie oprócz wymienionych wyżej osób z Radiem Niepokalanów współpracują: ks. Grzegorz Kopytowski - muzykolog, ks. Michał Misiak - duszpasterz młodzieży, o. Tomasz Szymczak, Anna Chojnacka, Grzegorz Dondziłło, Marcin Gryta, Krystyna Majksner - muzykolog, Zbigniew Zagajewski. Kolejne spotkanie twórców Radia Niepokalanów oraz słuchaczy, tym razem bardziej plenerowe, odbędzie się w niedzielę 12 maja w Niepokalanowie. Wtedy też specjalnie dla słuchaczy ma zaśpiewać Krzysztof Krawczyk. Z okazji rocznicy redakcji oraz wszystkim przyjaciołom Radia składamy serdeczne gratulacje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2013-03-20 12:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rzym: ks. Lombardi broni Radia Watykańskiego

Włodzimierz Rędzioch

„Pamiętaj o ubogich!”. Te słowa brazylijskiego kardynała Claudio Hummesa, wypowiedziane na ubiegłorocznym konklawe do nowo wybranego papieża Franciszka, przypomniał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim ks. Federico Lombardi SJ.

Więcej ...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Red.

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Więcej ...

Lycarion May błogosławiony: przykład pokoju w podzielonym świecie

2025-07-13 09:22
Błogosławiony Lycarion May

Vatican Media

Błogosławiony Lycarion May

Naśladował Jezusa, poświęcając się delikatnemu dziełu wychowania, promocji ludzkiej i formacji chrześcijańskiej, z troską otaczając tych, którzy zostali mu powierzeni i przyjmując krzyż: tak kardynał Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, podsumował życie i duchowe dziedzictwo marysty Lycariona Maya (znanego w świecie jako François Benjamin), który 12 lipca został beatyfikowany w parafii św. Franciszka Salezego w Barcelonie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Przesłanie, które płynie z dzisiejszej Ewangelii mówi,...

Wiara

Przesłanie, które płynie z dzisiejszej Ewangelii mówi,...

Bp Długosz:  miłosierdzie nie oznacza, że mamy otwierać...

Kościół

Bp Długosz: miłosierdzie nie oznacza, że mamy otwierać...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Kościół

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół

Zmarł bp Władysław Bobowski

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką