Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: ponad stu uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej w intencji ŚDM

Archiwum Niedzieli Przemyskiej

Od Sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie do Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych wędrowali w nocy z piątku na sobotę uczestnicy Nocnej Drogi Krzyżowej w intencji ŚDM. Niemal 14-kilometrową trasę pokonało ok. stu pątników.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestnikami Nocnej Drogi Krzyżowej byli członkowie Bractwa św. Jakuba, mieszkańcy Krakowa, Więcławic i okolicznych parafii oraz osoby, które przyłączyły się do wędrówki, by modlić się w intencji ŚDM. W trasie rozważano stacje Drogi Krzyżowej w oparciu o tekst Orędzia papieża Jana Pawła II do młodych na Światowy Dzień Młodzieży w Santiago de Compostela w 1989 roku. W grupie pątników był również bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016.

Wędrówka w intencji ŚDM zakończyła się tuż po północy Mszą św. w sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych. Przewodniczył jej bp Damian Muskus, który podkreślał w homilii, że chrześcijaństwo jest nierozłącznie związane z pielgrzymowaniem. „Pan Jezus nie chciał, by jego uczniowie byli domatorami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wyjście z domu jest właściwym kierunkiem rozwoju człowieka. Droga, którą przemierzamy, pozwala człowiekowi rozwinąć skrzydła, zdobyć nowe doświadczenia, pomaga budować relacje z drugim człowiekiem. Kiedy człowiek kryje się w domu i troszczy się tylko o siebie, tym samym traci szansę na swój rozwój” – zaznaczył.

Hierarcha podkreślił, że pielgrzymowanie wiąże się z niemałym trudem, ale „przynosi owoce nawrócenia, buduje relacje, uszlachetnia życie”. Według niego, do podjęcia pielgrzymki zdolni są tylko ci ludzie, którzy mają w sercu żywą nadzieję. „Modlimy się, aby równie wielka nadzieja przyprowadziła młodych z całego świata do Krakowa w przyszłym roku, na spotkanie z Jezusem i Jego namiestnikiem. Modlimy się, by nadzieja otwarła nasze domy i gościnnymi uczyniła nasze serca” – mówił koordynator przygotowań do ŚDM 2016.

Kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych ks. Ryszard Honkisz powiedział w rozmowie z KAI, że wędrówki po szlakach św. Jakuba w intencji ŚDM są już tradycją. Młodzi odprawiali rekolekcje w drodze, by przygotować się do spotkań w Toronto, Kolonii, Madrycie czy w Rio. „Chcielibyśmy w przyszłym roku powtórzyć Nocną Drogę Krzyżową i zaprosić do udziału również wolontariuszy, którzy pracują dla ŚDM i przygotowują to wydarzenie” – dodał.

Reklama

Kapłan wyraził nadzieję, że Droga św. Jakuba stanie się miejscem przygotowań młodzieży do ŚDM, bo na tym szlaku „wszyscy, bez względu na wiek, są młodzi i są pełni energii”.

Prezes Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych Franciszek Mróz poinformował, że od 15 marca członkowie Bractwa rozpoczynają kolejny etap modlitewnych wędrówek w intencji ŚDM na Jakubowym szlaku. Będą szli z sanktuarium na Jasnej Górze do Miechowa i sanktuarium Bożego Grobu. Ostatni etap tej pielgrzymki zakończy się w łagiewnickim sanktuarium św. Jana Pawła II, w lipcu, dokładnie na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Podziel się:

Oceń:

2015-02-21 14:03

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa przebłagania za grzechy

Bp Krzysztof Nitkiewicz uczestniczył w modlitwie pokutnej

Ks. Adam Stachowicz

Bp Krzysztof Nitkiewicz uczestniczył w modlitwie pokutnej

– Panie Jezu, przyjmij nasz żal za wszelkie złe czyny, od drobnych zaniedbań po ten straszny grzech. Daj pragnienie pokuty i zadośćuczynienia, a zarazem poczucie odpowiedzialności za wszystkich skrzywdzonych – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele seminaryjnym.

Więcej ...

28 czerwca: Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

2024-06-28 07:25
Manifestacja na ul. Armii Czerwonej (obecnie Święty Marcin)

en.wikipedia.pl

Manifestacja na ul. Armii Czerwonej (obecnie Święty Marcin)

28 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP 21 czerwca 2006 i upamiętnia bunt poznańskich robotników z czerwca 1956 r.

Więcej ...

Żyd zafascynowany Całunem - zmarł Barrie Schwortz, wybitny znawca Całunu Turyńskiego

2024-06-28 22:23

Włodzimierz Rędzioch

21 czerwca w wieku 77 lat zmarł Barrie Schwortz, amerykański Żyd o polskich korzeniach, fotograf a jednocześnie wybitny specjalista od Całunu Turyńskiego. Wyniki jego badań nad Całunem, jak również sporo zdjęć Schwortza możemy znaleźć z książce „Świadkowie Tajemnicy” opublikowanej przez wydawnictwo Rosikon Press.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Wiara

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024