Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Kolędowanie łączy pokolenia

Piękno polskiej kultury i tradycji

Ks. dr Krzysztof Zdziarski

Piękno polskiej kultury i tradycji

Z kolędą do parafii św. Ottona w Szczecinie przybyły: Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg Pałacu Młodzieży.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Śpiew kolęd przy akompaniamencie kapeli wypełnił świątynię z licznie zgromadzonymi wiernymi. 16 stycznia artyści z połączonych zespołów: dzieci, młodzież, studenci i dorośli, w tym pracownicy PUM potwierdzili, że muzyka potrafi łączyć. Uczestnicy koncertu mogli nie tylko wspólnie zaśpiewać Przybieżeli do Betlejem, ale również wysłuchać przepięknego wykonania Oj maluśki, maluśki. Ludowe stroje ukazywały piękno polskiej kultury i tradycji. Artystyczne przybliżenie atmosfery Bożego Narodzenia było niezwykłą duchową ucztą dla wszystkich pokoleń. Należy dodać, że Zespół Pieśni i Tańca PUM został założony w 2021 r. przez prof. dr hab. Beatę Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM i jest przestrzenią rozwoju talentów i pasji studentów oraz pracowników uczelni medycznej. Poza tym stanowi zaplecze warsztatowe dla nowo powstających kierunków studiów, zwłaszcza dla praktycznych zajęć z choreoterapii, muzykoterapii, emisji głosu i innych.

Uczestnictwo w zespole to nie tylko rozwój własnych umiejętności tanecznych, ale także prowadzenie zajęć dla zróżnicowanych wiekowo grup, w tym zajęć artystycznych dla studentów i pracowników PUM. Opiekunami i kierownikami artystycznymi zespołu są instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem dr n. zdr. Anna Knyszyńska i dr n. zdr. Artur Kotwas. Całe przedsięwzięcie ma na celu generowanie egzystencjalno-aksjologicznych postaw sprzyjających całościowemu rozwojowi człowieka, a także nawiązywanie interakcji religijnych i kulturowych, czego dowodem jest przedstawiony koncert kolęd.

Wspólne śpiewanie nie tylko łagodzi obyczaje, ale również daje poczucie wspólnoty i bliskości, co w dobie pandemii jest pozytywnym narzędziem do propagowania postaw zdrowotnych, które obejmują czynnik duchowy, a on ma ogromne oddziaływanie na całościowe zdrowie człowieka. Śpiew kolęd podczas koncertu był okazją do refleksji nad tajemnicą narodzin Jezusa, a także do wspólnej radości dzieci, młodzieży i starszych, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą świątynię. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne koncerty, a członkom zespołów życzymy intensywnego rozwoju i sukcesów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2022-01-25 11:45

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wadowice: Kolędnicy misyjni w Roku Miłosierdzia

Archiwum Wydziału Duszpasterstwa misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie

9 stycznia półtora tysiąca Kolędników Misyjnych z archidiecezji krakowskiej gościła parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach z proboszczem i dziekanem ks. Tadeuszem Kasperkiem oraz szkoła podstawowa im. Jana Pawła II z dyr. Joanną Zając. Mszy św. przewodniczył bp Jan Zając wraz z licznymi kapłanami, którzy przyjechali z grupami kolędniczymi.

Więcej ...

Przypadki św. Feliksa

Św. Feliks z Cantalice jest szczególnie czczony w kościołach kapucyńskich;
ponieważ Feliks bardzo kochał dzieci i wielu z nich pomagał istnieje
zwyczaj święcenia w dniu jego święta specjalnego oleju i namaszczania
nim dzieci (tu obraz św. Feliksa z koś

Arkadiusz Bednarczyk

Św. Feliks z Cantalice jest szczególnie czczony w kościołach kapucyńskich; ponieważ Feliks bardzo kochał dzieci i wielu z nich pomagał istnieje zwyczaj święcenia w dniu jego święta specjalnego oleju i namaszczania nim dzieci (tu obraz św. Feliksa z koś

Dwadzieścia lat pracował ciężko jako oracz. Do zakonu Kapucynów wstąpił jako dojrzały mężczyzna, dopiero w wieku trzydziestu lat. Kiedy zmarł 18 maja 1587 r. ludzie już wtedy oddawali mu cześć jak świętemu...

Więcej ...

Wszystko zaczęło się przy chrzcielnicy

2024-05-18 12:51

Małgorzata Rokoszewska

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła. 33 dni później, 20 czerwca przyszły Papież został ochrzczony. Rodzice – Emilia z Kaczorowskich i Karol senior Wojtyła nadali mu imiona Karol Józef. W tym roku przypada 104. rocznica jego urodzin i chrztu, który otworzył mu drzwi do Boga i Jego Kościoła.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Święty od trudnych spraw

Niedziela w Warszawie

Święty od trudnych spraw

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Wiara

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów