Niemcy znów niepokonani

pixabay.com

Mistrzowie świata pokonali polskich piłkarzy we Frankfurcie 3:1 i zajmują pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do turnieju Euro 2016, który zostanie rozegrany we Francji.

Po pierwszej połowie było 2:1 dla Niemców, pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył Thomas Mueller. W 19. minucie na 2:0 podwyższył Mario Goetze. Przed przerwą polscy piłkarze przeprowadzili jeszcze wspaniałą akcję. Na skrzydło do Kamila Grosickiego podał Grzegorz Krychowiak, „Grosik” idealnie dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, k†óry efektownym szczupakiem pokonał Manuele Neuera. Było 2:1 dla Niemców.

Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale wynik na korzyść naszych przeciwników zmienił w 82. minucie Mario Goetze.

Po siedmiu kolejkach Niemcy zajmują pierwsze miejsce w grupie D, mają 16 punktów. Druga jest Polska - 14 pkt. Dalej są Irlandia (12 pkt.) i Irlandia (11 pkt.), ktra niespodziewanie uległa Gruzji.

W kolejnym meczu, 7 września reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Gibraltarem.

2015-09-05 07:19

W wieku 82 lat zmarł legendarny brazylijski piłkarz Pele

PAP/EPA/SEBASTIAO MOREIRA

Pele, który w październiku skończył 82 lata, w szpitalu Alberta Einsteina w Sao Paulo był od blisko miesiąca. Po kilku dniach pobytu w placówce poinformowano w komunikacie, że nastąpiło pogorszenie choroby onkologicznej, a dziennik "Folha de S. Paulo" podał, że otrzymuje opiekę paliatywną.

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć wcześniej niż w wieku 9 lat

2024-05-05 08:31

W Kościele katolickim istnieje możliwość wcześniejszej Komunii św. niż w wieku 9 lat, jeżeli rodzice tego pragną, a dziecko jest odpowiednio przygotowane - powiedział PAP konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP ks. prof. Piotr Tomasik. Wyjaśnił, że decyzja należy do proboszcza parafii.

Jako jedna wielka polska rodzina. Ulicami Wilna przeszła wielotysięczna Parada Polskości

2024-05-06 13:11

W sobotę Wilno rozkwitło biało-czerwonymi sztandarami – ulicami litewskiej stolicy przeszła tradycyjna majowa Parada Polskości. Była to wyjątkowa okazja, aby jak co roku Polacy ze wszystkich zakątków Litwy oraz rodacy z Polski i z dalszych stron mogli spotkać się razem jako jedna wielka polska rodzina.

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!