Wielki triumf Agnieszki Radwańskiej!

chascow / Foter.com / CC BY

Rozstawiona z „piątką” Agnieszka Radwańska pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę (2.) 6:7 (5-7), 6:3, 7:5 w półfinale turnieju WTA Finals w Singapurze.

Polska tenisistka po raz pierwszy w karierze zagra w decydującym spotkaniu kończącej sezon imprezy masters.

Finałową rywalkę Polki wyłoni mecz Rosjanki Marii Szarapowej (3.) z Czeszką Petrą Kvitovą (4.).

W pierwszym secie Radwańska prowadziła 4:1, ale Muguruza odrobiła straty. Taką samą przewagę Polka miała w tie-breaku, ale ostatecznie lepsza była rywalka. W dwóch kolejnych partiach również nie brakowało emocji i zwrotów akcji, ale obie zakończyły się zwycięstwem krakowianki. Hiszpanka, która w Singapurze startuje także w deblu, momenty dobrej gry przeplatała prostymi błędami wynikającymi ze zmęczenia.

Spotkanie trwało dwie godziny i 39 minut. 26-letnia Radwańska i młodsza o cztery lata Muguruza zmierzyły się po raz siódmy. Wszystkie cztery poprzednie mecze w tym roku rozstrzygnęła na swoją korzyść urodzona w Wenezueli Hiszpanka, w dwóch wcześniejszych lepsza była krakowianka.

Nie mam słów, nie sądziłam, że uda mi się odwrócić bieg wydarzeń po pierwszym secie. Miałam dużo wzlotów i upadków, jestem bardzo szczęśliwa. Jeszcze jeden mecz z Szarapową? To niezły pomysł. Nie ma dla mnie znaczenia, kto wygra drugi półfinał, mam nadzieję, że zagram tak dobrze, jak dziś —powiedziała Radwańska tuż po meczu.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz siódmy startuje w masters. Dwukrotnie - w 2012 roku i w poprzedni sezonie - dotarła do półfinału turnieju nazywanego wcześniej WTA Championships, co było do soboty jej najlepszym osiągnięciem w tych zawodach. Muguruza zadebiutowała w gronie uczestniczek tej imprezy w singlu.

Wynik półfinału: Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) 6:7 (5-7), 6:3, 7:5

2015-10-31 16:57

Polscy siatkarze ugotowani w słoweńskim kotle. Polska 1:3 Słowenia

Polacy przegrali w półfinale mistrzostw Europy z reprezentacją Słowenii 1:3 (23:25, 26:24, 22:25, 23:25). W sobotę zagrają w Paryżu o brązowy medal. Rywalem będzie przegrany drugiego półfinału: Francja lub Serbia.

Zapowiedź - #PodcastUmajony na naszym portalu już od 1 maja!

2024-04-28 07:35