Reklama

Wiadomości

Kongres 590: poznamy założenia Konstytucji Biznesu

KONGRES590

W Rzeszowie, rozpoczyna się Kongres 590 – dwudniowa impreza skierowana głównie do polskich przedsiębiorców i właścicieli marek, opatrywanych kodem kreskowym, zaczynającym się do cyfr 5-9-0 - tłumaczy Łukasz Oprawski, prezes Fundacji im. Sławomira Skrzypka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane przez polskim producentów, bądź dystrybuowane przez polskie firmy. Motywem przewodnim Kongresu 590 jest hasło „Uwalniamy polski potencjał”. Władze chcą działać na rzecz znoszenia barier dla przedsiębiorców, aby wyrwać Polskę z pułapek rozwojowych – wyjaśnia Łukasz Oprawski.

Platforma wymiany idei i doświadczeń

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kongres 590 ma być nową platformą wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji, najważniejszych w Polsce polityków i przedsiębiorców.

- Mamy już potwierdzonych 2600 uczestników. Zainteresowanie Kongresem przerosło nasze oczekiwania. W Kongresie ze strony władz udział wezmą: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki. Będzie też prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Na pewno będą reprezentanci największych polskich spółek skarbu państwa, ale również przedstawiciele prywatnego biznesu i bardzo wiele startupów – wymienia gości rozmówca radiowej Jedynki.

Spotkanie biznesu i polityki

Takie spotkania są potrzebne i powinny być częstsze - te dwa świata, czyli polityka i biznes, muszą się spotykać i rozmawiać, dodaje Mariusz Pawlak, główny ekonomista Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

- Nie da się tworzyć planów gospodarczych w gabinetach ministerialnych, nie słysząc opinii przedsiębiorców, którzy mają wiedzę praktyczną. Z drugiej strony ci przedsiębiorcy chcą mieć szansę wypowiedzenia się, ale także dopytania i posłuchania, co ci rządzący im szykują. To właśnie moment, kiedy odbywa się główna dyskusja, może z jednej strony poprawić warunki do działania przedsiębiorców, a z drugiej zatrzymać pomysły, które mogą być później nieodwracalne i szkodliwe dla gospodarki – zaznacza ekspert.

Prezentacja Konstytucji Biznesu

Reklama

Panele, debaty, dyskusje w czasie Kongresu mają wypracować rekomendacje, które będą służyły pobudzaniu przedsiębiorczości, zaznacza Łukasz Oprawski.

- Na Kongresie zaplanowaliśmy szereg dyskusji merytorycznych, w których będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy, cały blok tematyczny dedykowany innowatorom i startupowcom, sześć bloków tematycznych przygotowanych dla firm w każdym stadium rozwoju, od mikroprzedsiębiorstw, po narodowych liderów biznesu. To właśnie w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawi po raz pierwszy pakiet ułatwień legislacyjnych dla przedsiębiorców, czyli tzw. Konstytucję Biznesu – zapowiada rozmówca Jedynki.

Przedsiębiorcy czekają na ułatwienia dla biznesu

Na ułatwienia dla biznesu czekają przedsiębiorcy, bo jak mówi Mariusz Pawlak, dziś biznes zmaga się nadal z wieloma barierami rozwoju przedsiębiorczości w kraju.

- To, co najbardziej boli mały biznes, czyli cała sfera regulacyjna. Przedsiębiorcy nie boją się wysokości podatków czy samych podatków, ale obawiają się tego, jak te podatki są interpretowane, czy są stałe, czy może to być coś, co spotka ich nagle i zakończy ich przygodę z biznesem – podkreśla Mariusz Pawlak.

Podziel się:

Oceń:

2016-11-17 12:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Turkson: gospodarka rynkowa tak, ale z człowiekiem w centrum

Haiducul / pl.wikipedia.org

Papież nie krytykuje kapitalizmu, ale mówi o rynku i jego znaczeniu antropologicznym. Zwrócił na to uwagę przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” w wywiadzie dla rzymskiej agencji katolickiej Zenit. Watykańska dykasteria sprawiedliwości i pokoju zorganizowała niedawno (11-12 lipca) międzynarodowe seminarium na temat globalnego dobra wspólnego i gospodarki inkluzywnej.

Więcej ...

Bp Florczyk będzie towarzyszył polskim olimpijczykom podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

2024-06-26 08:29

EpiskopatNews/ flickr.com

Nie ma szlachetnego człowieka, nie ma człowieka wysokiej jakości duchowej, który żyje wartościami, jeżeli nie narzuca sobie dyscypliny wewnętrznej, zmagania się z samym sobą - podkreślił pomocniczy biskup kielecki bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców, wskazując na związki sportu i wiary. Duchowny będzie towarzyszył polskim olimpijczykom podczas rozpoczynających się 26 lipca Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Więcej ...

26 czerwca: Kto dziś gra? Euro 2024

2024-06-26 06:55

PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

26 czerwca 2024 r. - kolejny dzień piłkarskich zmagań podczas ME 2024! Kto dziś gra?

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?