Reklama

Niedziela Częstochowska

Biskup nominat A. Przybylski spotkał się z redakcją „Niedzieli”

Bożena Sztajner/Niedziela

„Czuje się tutaj jak u siebie. Bardzo dziękuję za przyjaźnie, za pomoc i za towarzyszenie mojemu kapłaństwu” – powiedział do pracowników redakcji „Niedzieli” biskup nominat Andrzej Przybylski, który 24 maja spotkał się ze wspólnotą redakcyjną.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie w siedzibie redakcji „Niedzieli” w Częstochowie rozpoczęło się od modlitwy w intencji redakcji „Niedzieli” i dzieł tygodnika, której przewodniczył biskup nominat.

Witając Księdza Biskupa Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli” powiedziała, że „Ksiądz Biskup jest wymodlony przez nas wszystkich. Cieszymy się, że mamy Księdza Biskupa jako domownika i jako sąsiada, i że możemy być razem w Chrystusie. Adoptujemy Księdza Biskupa w naszych modlitwach. Szczególnie będziemy pamiętać u Matki Bożej Jasnogórskiej”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W swoim słowie do pracowników „Niedzieli” biskup nominat powiedział: „Dziękuję Bogu za „Niedzielę” i za dary przyjaźni. Każda z tych twarzy, którą tutaj oglądam to moi serdeczni przyjaciele i współpracownicy”.

„Niedziela” to jedno z pierwszych środowisk, które odwiedzam. „Niedziela” jest mi bardzo bliska. Z „Niedzielą” jest tak jak z Panem Bogiem. Trudno od Niego uciec. Ciągle do Niego się wraca, kocha. W moim życiu tak właśnie było. Ciągle do „Niedzieli” powracałem, raz w takiej roli, raz w innej. To jest taka miłość, która trwa, przyciąga, która jest też wielką troską” – kontynuował biskup nominat Andrzej Przybylski.

Bożena Sztajner/Niedziela

Odnosząc się do swojego zawołania biskupiego: „In Christo” (w Chrystusie) podkreślił, ,ze „te słowa wziąłem ze św. Pawła, który dla mnie jest bardzo mądrym i ważnym teologiem” - Św. Paweł przeżył właściwie dwa nawrócenia. To pierwsze pod Damaszkiem, kiedy potem jako gorliwiec chciał wszystko robić dla Chrystusa. Potem jednak doświadczył słabości i zobaczył, że te wspólnoty, które zakładał też przeżywają trudności. Św. Paweł zrozumiał, że wszystko musi robić w Chrystusie. W tych duchu staję przed wami – podkreślił biskup nominat i dodał: „Proszę was modlitwę, ale też proszę o przyjaźń”.

Ksiądz Biskup nominat spotkał się również z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem – Honorowym Redaktorem Naczelnym "Niedzieli".

Reklama

Biskup nominat Andrzej Przybylski był pracownikiem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W „Niedzieli” prowadził własną rubrykę pt. „Gadu-gadu z księdzem”. W niej udzielał odpowiedzi na pytania, które spływały do redakcji drogą e-mailową i poprzez sms-y. Wiele pytań kierowanych do rubryki „ Gadu-gadu z księdzem” dotyczyło moralności chrześcijańskiej, jak np. antykoncepcji, czystości przedmałżeńskiej. Ks. Przybylski podejmował takie zagadnienia, jak: miłość Boga i bliźniego, Eucharystia, małżeństwo, godność kobiety, moralność chrześcijańska. Odpowiadał na pytania m.in. czy alkoholik to niepraktykujący abstynent, dlaczego Bóg przyjął ciało, czy naprawdę musimy się żenić, gdzie jest w końcu Dobry Łotr, jak postępować z ateistą, Kościół polski czy Kościół w Polsce, czy całowanie jest grzechem?

W serii Biblioteki „Niedzieli” opublikował książkę dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Wspólnota wiary i działania” (1998), która była pierwszym podręcznikiem dla KSM-u w archidiecezji częstochowskiej oraz „Gadu-gadu z księdzem” (2008).

Za zaangażowanie w dziele ewangelizacji poprzez media otrzymał nagrodę redaktora naczelnego „Niedzieli” Medal „Mater Verbi” (2009).

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2017-05-24 15:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Święto Uczelni. Dziękczynienie za Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Maciej Orman/Niedziela

– Wierzę, że uniwersytet będzie kształcił studentów, którzy będą zintegrowani, a do tego trzeba Ducha – powiedział bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przewodniczył 4 czerwca w kościele akademickim św. Ireneusza Biskupa i Męczennika w Częstochowie Mszy św. w intencji studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Więcej ...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym samym z diecezji

2024-06-25 12:51

diecezja.kielce.pl

Decyzją matki generalnej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, siostry boromeuszki odchodzą z Kielc, a tym samym z diecezji kieleckiej - po 32 latach zostaje zlikwidowana placówka zgromadzenia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Więcej ...

Papież do Polaków: dbajcie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

2024-06-26 10:02

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Do szczególnej dbałości o dzieci i młodzież w obliczu zagrożenia narkomanią zachęcił Franciszek Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Brał w niej między innymi udział metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, a także zwierzchnik Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-białoruskiego na Białorusi, archimandryta Jan Sergiusz Gajek MIC.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?