Reklama

Niedziela Częstochowska

Biskup nominat A. Przybylski spotkał się z redakcją „Niedzieli”

Bożena Sztajner/Niedziela

„Czuje się tutaj jak u siebie. Bardzo dziękuję za przyjaźnie, za pomoc i za towarzyszenie mojemu kapłaństwu” – powiedział do pracowników redakcji „Niedzieli” biskup nominat Andrzej Przybylski, który 24 maja spotkał się ze wspólnotą redakcyjną.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie w siedzibie redakcji „Niedzieli” w Częstochowie rozpoczęło się od modlitwy w intencji redakcji „Niedzieli” i dzieł tygodnika, której przewodniczył biskup nominat.

Witając Księdza Biskupa Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli” powiedziała, że „Ksiądz Biskup jest wymodlony przez nas wszystkich. Cieszymy się, że mamy Księdza Biskupa jako domownika i jako sąsiada, i że możemy być razem w Chrystusie. Adoptujemy Księdza Biskupa w naszych modlitwach. Szczególnie będziemy pamiętać u Matki Bożej Jasnogórskiej”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W swoim słowie do pracowników „Niedzieli” biskup nominat powiedział: „Dziękuję Bogu za „Niedzielę” i za dary przyjaźni. Każda z tych twarzy, którą tutaj oglądam to moi serdeczni przyjaciele i współpracownicy”.

„Niedziela” to jedno z pierwszych środowisk, które odwiedzam. „Niedziela” jest mi bardzo bliska. Z „Niedzielą” jest tak jak z Panem Bogiem. Trudno od Niego uciec. Ciągle do Niego się wraca, kocha. W moim życiu tak właśnie było. Ciągle do „Niedzieli” powracałem, raz w takiej roli, raz w innej. To jest taka miłość, która trwa, przyciąga, która jest też wielką troską” – kontynuował biskup nominat Andrzej Przybylski.

Bożena Sztajner/Niedziela

Reklama

Odnosząc się do swojego zawołania biskupiego: „In Christo” (w Chrystusie) podkreślił, ,ze „te słowa wziąłem ze św. Pawła, który dla mnie jest bardzo mądrym i ważnym teologiem” - Św. Paweł przeżył właściwie dwa nawrócenia. To pierwsze pod Damaszkiem, kiedy potem jako gorliwiec chciał wszystko robić dla Chrystusa. Potem jednak doświadczył słabości i zobaczył, że te wspólnoty, które zakładał też przeżywają trudności. Św. Paweł zrozumiał, że wszystko musi robić w Chrystusie. W tych duchu staję przed wami – podkreślił biskup nominat i dodał: „Proszę was modlitwę, ale też proszę o przyjaźń”.

Ksiądz Biskup nominat spotkał się również z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem – Honorowym Redaktorem Naczelnym "Niedzieli".

Biskup nominat Andrzej Przybylski był pracownikiem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W „Niedzieli” prowadził własną rubrykę pt. „Gadu-gadu z księdzem”. W niej udzielał odpowiedzi na pytania, które spływały do redakcji drogą e-mailową i poprzez sms-y. Wiele pytań kierowanych do rubryki „ Gadu-gadu z księdzem” dotyczyło moralności chrześcijańskiej, jak np. antykoncepcji, czystości przedmałżeńskiej. Ks. Przybylski podejmował takie zagadnienia, jak: miłość Boga i bliźniego, Eucharystia, małżeństwo, godność kobiety, moralność chrześcijańska. Odpowiadał na pytania m.in. czy alkoholik to niepraktykujący abstynent, dlaczego Bóg przyjął ciało, czy naprawdę musimy się żenić, gdzie jest w końcu Dobry Łotr, jak postępować z ateistą, Kościół polski czy Kościół w Polsce, czy całowanie jest grzechem?

W serii Biblioteki „Niedzieli” opublikował książkę dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Wspólnota wiary i działania” (1998), która była pierwszym podręcznikiem dla KSM-u w archidiecezji częstochowskiej oraz „Gadu-gadu z księdzem” (2008).

Za zaangażowanie w dziele ewangelizacji poprzez media otrzymał nagrodę redaktora naczelnego „Niedzieli” Medal „Mater Verbi” (2009).

Podziel się:

Oceń:

2017-05-24 15:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Drogi Krzyżowe na małych kalwariach

Figura z kalwarii w Działoszynie

www.mariamagdalena.parafia.info.pl

Figura z kalwarii w Działoszynie

Drogi Krzyżowe na małych kalwariach – to nowa inicjatywa bp. Andrzeja Przybylskiego skierowana do wiernych archidiecezji częstochowskiej.

Więcej ...

Była współpracownica obecnego Papieża: Leon XIV, to człowiek duchowy

2025-05-13 07:13

Vatican Media

Francuska zakonnica ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, s. Yvonne Reungoat, jest jedną z trzech kobiet pracujących w Dykasterii ds. Biskupów, której prefektem był kardynał Robert Prevost, obecny Papież Leon XIV. „Uderzyła mnie jego umiejętność słuchania i spokój w podejmowaniu decyzji” – opowiada siostra Reungoat.

Więcej ...

Dlaczego papież Leon XIV mieszka (jeszcze) w Rzymie

2025-05-14 15:24
Papież Leon XIV

PAP/EPA

Papież Leon XIV

Od czasu wyboru na papieża 8 maja Leon XIV reprezentuje Stolicę Apostolską jako podmiot prawa międzynarodowego i jest głową Państwa Watykańskiego (Citta del Vaticano). Jednak w chwili obecnej jego rezydencja nadal znajduje się na terytorium Włoch, mieszka zatem w kraju sąsiedzkim. Granica między niewielkim Państwem Watykańskim a ówczesnym Królestwem Włoch jest wytyczona na mocy Traktatów Laterańskich z 1929 roku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Policja uruchomiła Child Alert, poszukiwana jest 11-letnia...

Wiadomości

Policja uruchomiła Child Alert, poszukiwana jest 11-letnia...

Watykan: jakich zmian dokona Leon XIV w Kurii Rzymskiej

Kościół

Watykan: jakich zmian dokona Leon XIV w Kurii Rzymskiej

Leon XIV zachowuje papieskie kanały na Instagramie i X

Leon XIV

Leon XIV zachowuje papieskie kanały na Instagramie i X

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Kim jest nowy PAPIEŻ?

Leon XIV

Kim jest nowy PAPIEŻ?

PILNE! Habemus papam! MAMY PAPIEŻA!

Kościół

PILNE! Habemus papam! MAMY PAPIEŻA!

Watykan: pierwsze plany nowego papieża

Leon XIV

Watykan: pierwsze plany nowego papieża

Egzorcyzm papieża Leona XIII

Wiara

Egzorcyzm papieża Leona XIII

Znamy herb i dewizę Papieża Leona XIV

Leon XIV

Znamy herb i dewizę Papieża Leona XIV