Reklama

Wiadomości

Mieszkanie Plus: Pierwsze mieszkania w Warszawie na gruntach Poczty Polskiej

Michael Gaida/pixabay.com

Na dwóch działkach na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. nowoczesnych mieszkań na wynajem. Jest to efekt umowy inwestycyjnej podpisanej 13 lipca 2017 r. między Pocztą Polską S.A. a BGK Nieruchomości S.A. To pierwsza inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, realizowana na gruntach wskazanych przez spółkę Skarbu Państwa i pierwsze nieruchomości położone w granicach Warszawy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tereny, na których ruszą inwestycje, zlokalizowane są w południowo- zachodniej części dzielnicy Wola. Na pierwszej ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego powstanie blisko 450 mieszkań, na drugiej – około trzyhektarowej przy ul. Worcella zostanie zbudowane około 650 mieszkań.

– Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań na wynajem w przystępnych cenach, z opcją dojścia do własności – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa – Cieszę się, że to właśnie na gruntach Poczty Polskiej jako pierwszej spółki Skarbu Państwa rozpocznie się realizacja inwestycji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Działki na których będzie realizowana inwestycja zostaną wniesione przez Pocztę Polską S.A. w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje spółka BGK Nieruchomości.

– Nasza spółka realizuje program Mieszkanie Plus w ramach działań rynkowych, dlatego cieszy nas, że na zasadach komercyjnych pozyskaliśmy stołeczne grunty, doskonale położone i skomunikowane z warszawskim śródmieściem – podkreśla Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Liczę na to, że realizowana na gruntach Poczty Polskiej inwestycja pokaże, że warto sięgać po niewykorzystywane tereny spółek Skarbu Państwa, by budować na nich mieszkania dla polskich rodzin.

Zgodnie z podpisaną pod koniec maja br. umową ramową, Poczta Polska zobowiązała się do przedstawiania wykazów nieruchomości, które po przeprowadzeniu szczegółowych analiz mogą zostać zakwalifikowane na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

– Poczta dysponuje atrakcyjnie położonymi terenami, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane zgodnie z potencjałem – mówił Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A. – Podpisując tę umowę Poczta Polska wychodzi naprzeciw realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, pokazując, iż można dzisiaj realizować takie budownictwo na gruntach należących do Spółek Skarbu Państwa, z korzyścią dla Poczty Polskiej, BGK Nieruchomości jak i mieszkańców dużych i małych miast.

Reklama

W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem.

– Odwrócenie niekorzystnych trendów demograficznych to jeden z nadrzędnych celów, jaki przyświeca polskiemu rządowi – zaznaczył Witold Słowik, wiceminister rozwoju – Mieszkanie Plus, stawiając w centrum poprawę jakości życia polskich rodzin, może się do tego przyczynić. Ten program będzie miał realny wpływ na wzrost społeczny i rozwój gospodarczy kraju.

Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi 10 tysięcy.

Podziel się:

Oceń:

2017-07-25 07:35

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Janiak poświęcił nowe budynki z programu „Mieszkanie Plus”

KAI

Przedstawiciele dwóch rodzin odebrali dziś w Siedleminie koło Jarocina pierwsze w Polsce klucze do mieszkań wykonanych w ramach programu rządowego „Mieszkanie Plus”. Na osiedlu zamieszka 96 rodzin. Mieszkania poświęcił biskup kaliski Edward Janiak.

Więcej ...

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła uzdrowiona

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sierpień 1951 roku na Podlasiu był szczególnie upalny. Kobieta pracująca w polu co i raz prostowała grzbiet i ocierała pot z czoła. A tu jeszcze tyle do zrobienia! Jak tu ze wszystkim zdążyć? W domu troje małych dzieci, czekają na matkę, na obiad! Nagle chwyciła ją niemożliwa słabość, przed oczami zrobiło się ciemno. Upadła zemdlona. Obudziła się w szpitalu w Białymstoku. Lekarz miał posępną minę. „Gruźlica. Płuca jak sito. Kobieto! Dlaczegoś się wcześniej nie leczyła?! Tu już nie ma ratunku!” Młoda matka pogodzona z diagnozą poprosiła męża i swoją mamę, aby zawieźli ją na Jasną Górę. Jeśli taka wola Boża, trzeba się pożegnać z Jasnogórską Panią.

Więcej ...

Prezydent podpisał ustawę o wakacjach kredytowych w 2024 r.

2024-05-06 16:33

Adobe Stock

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych także na 2024 r. - podała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Raty kredytu mieszkaniowego będzie można zawiesić dwukrotnie w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie między 1 września, a 31 grudnia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Abp Jędraszewski: tylko budowanie na Chrystusie pozwoli...

Kościół

Abp Jędraszewski: tylko budowanie na Chrystusie pozwoli...

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?