Reklama

Kościół

Bp Miziński: Wykorzystajmy ten czas na relację z Bogiem i pomoc potrzebującym

Bp Artur Miziński

Episkopat.news

Bp Artur Miziński

Tegoroczny Wielki Post jest szczególny. Istotne, żebyśmy wykorzystali ten trudny czas do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę i na pomoc potrzebującym – podkreśla Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Nasze życie zmieniło się z dnia na dzień. Jeszcze nie tak dawno uważaliśmy, że porządek świata jest zabezpieczony, szczególnie w przypadku państw wysokorozwiniętych. Myśleliśmy, że niespotykany wcześniej w historii rozwój technologiczny zapewnia nam stabilizację i bezpieczeństwo. Tymczasem okazało się, że wobec koronawirusa człowiek okazał się bezbronnym, a porządek społeczno-ekonomiczny świata jest poważnie zagrożony. Ta sytuacja staje się dla nas wezwaniem, by tym bardziej zwracać się ku Bogu, który nigdy nie opuszcza żadnego człowieka i jest zawsze gotów wyjść nam naprzeciw, w każdym niebezpieczeństwie” – powiedział Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Miziński podkreślił, że w trudnych sytuacjach Pan Jezus dodawał uczniom odwagi, aby się nie bali, bo On jest z nimi.

Podziel się cytatem

Reklama

„Dziś to zapewnienie Jezusa kierowane jest do każdego, kto niepokoi się obecną sytuacją, do chorych, do osób w kwarantannie i izolacji, do ich rodzin. Potrzebujemy odwagi i ufności Bogu, o co się modlimy. W czasie, kiedy z powodu epidemii, możliwość uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach została poważnie ograniczona, zapraszam do szczególnej modlitwy w domach oraz za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Uczestniczmy w transmitowanych Mszach św., Drogach Krzyżowych, odmawiajmy różaniec, czytajmy Pismo Święte. Mamy również możliwość korzystania z rekolekcji internetowych, które obecnie prowadzi wielu duchownych. Ponadto pamiętajmy, że kościoły są otwarte, dlatego wracając z pracy czy koniecznych zakupów, w miarę możliwości, skorzystajmy z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi” – wskazał bp Miziński.

Reklama

Sekretarz Generalny Episkopatu podkreślił, że obecny czas wymaga, by szczególnie pamiętać o pomocy osobom starszym, samotnym i potrzebującym.

Podziel się cytatem

„Dziękuję wszystkim, którzy udzielają wsparcia. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, ratowników, personelu medycznego, diagnostów laboratoryjnych oraz do wszystkich służb, które z wielkim poświęceniem walczą o zdrowie Polaków. Potrzebujemy solidarności społecznej i wzajemnej pomocy. Zapewniam o mojej modlitwie. Każdego wieczora o godz. 20.30 biskupi i kapłani modlą się za Was na różańcu, a o godz. 20.00 na Jasnej Górze sprawowana jest Msza św. w intencji ustania epidemii” – powiedział Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

Podziel się:

Oceń:

2020-03-19 08:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Lublin: zakończyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski

Pomoc niesiona przez Caritas Polska w kraju i na świecie, ochrona dziedzictwa kulturowego i duszpasterstwo młodzieży - to główne tematy zakończonego dziś w Lublinie 377. zebrania plenarnego KEP. Dwudniowe obrady toczyły się 13 i 14 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z racji rozpoczynającego 100-lecia działalności tej uczelni.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Eksperci: Zarządzenie prezydenta stolicy ws. symboli religijnych narusza Konstytucję RP

2024-05-17 19:16

flickr.com

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie chce symboli religijnych w publicznych przestrzeniach stołecznych urzędów. "Urząd jest świecki i jest neutralny światopoglądowo i religijnie, takich symboli, w przestrzeniach wspólnych, tam, gdzie przyjmowani są klienci urzędu, nie powinno być" - przekonuje rzeczniczka urzędu. Zdaniem Łukasza Bernacińskiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zarządzenie prezydenta stolicy narusza gwarantowaną konstytucyjnie wolność sumienia i religii. Profesor UKSW, politolog ks. Piotr Mazurkiewicz ocenia z kolei, że takie inicjatywy nie mają nic wspólnego z neutralnością lecz są próbą ateizowania przestrzeni publicznej.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Kościół

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli