United Cup - wygrana Świątek z Putnicewą w pierwszym meczu Polaków

flickr.com

Liderka rankingu WTA Iga Świątek wygrała z Kazaszką Julią Putincewą 6:1, 6:3 w pierwszym meczu rywalizacji Polski z Kazachstanem w turnieju drużyn mieszanych United Cup w Australii.

Polka była w Brisbane zdecydowanie lepsza od rywalki, która w światowym zestawieniu jest na 51. miejscu, a pod nieobecność Jeleny Rybakiny jest w ekipie Kazachstanu rakietą numer jeden. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie sobotniego starcia Świątek do zwycięstwa wystarczyły dwa przełamania.

W drugim spotkaniu Daniel Michalski walczy z Timofiejem Skatowem.

Drużynę biało-czerwonych tworzą ponadto Hubert Hurkacz, Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Kacper Żuk i Łukasz Kubot.

Turniej rozgrywany jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. W pierwszej edycji United Cup bierze udział 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, których zwycięzcy (plus jeden przegrany z najlepszym bilansem) zagrają w dniach 6 i 7 stycznia o awans do półfinałów. Finał w Sydney zostanie rozegrany 8 stycznia.(PAP)

msl/ co/

2022-12-31 10:00

US Open - Świątek awansowała do 1/8 finału

Iga Świątek

PAP/Peter Foley

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju US Open. Rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka wygrała w piątek ze Słowenką Kają Juvan 6:0, 6:1. Spotkanie trwało zaledwie 49 minut.

Dominik Pyrek/diecezja.sosnowiec.pl

„Diecezja sosnowiecka nie jest do zaorania, tylko do nieustannego obsiewania” - powiedział abp Adrian Galbas w środę podczas obrzędu kanonicznego objęcia diecezji sosnowieckiej przez bp. Artura Ważnego. Uroczystość oraz podpisanie stosownych dokumentów miało miejsce w katedrze w Sosnowcu.