ME siatkarzy - Polska w półfinale po zwycięstwie nad Serbią

PAP/EPA/NICOLA MASTRONARDI

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała w Bari z Serbią 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Nikoli Grbica przeniosą się teraz do Rzymu, gdzie w półfinale trzeci raz z rzędu zmierzą się ze Słowenią.

Spotkanie było wyrównane i zacięte od początku do końca, jedynie w drugiej partii biało-czerwoni zdołali całkowicie zdominować rywali i odnieść wysokie zwycięstwo. Pod kontrolą mieli także czwartą odsłonę. Pełen walki był szczególnie trzeci set, który trwał aż 44 minuty - liderzy światowego rankingu mieli w nim osiem piłek setowych.

Aktualni wicemistrzowie świata w półfinale zmierzą się ze Słowenią, z którą przegrali dwa ostatnie starcia o finał europejskiego czempionatu.

Teraz rywalizacja przenosi się do Rzymu. W czwartek rozegrane zostaną półfinały, natomiast w sobotę - mecze o medale.(PAP)

Z Bari - Monika Sapela

msl/ cegl/

+3 0
2023-09-12 20:34

Gramy w finale!

PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze pokonali w Katowicach Brazylię 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12) w półfinale mistrzostw świata. W niedzielnym meczu o złoty medal zmierzą się ze zwycięzcą wieczornego spotkania Włochy – Słowenia.